• Profilaktyka jodowa

• Zgodnie z ustaleniami Wójta gminy Długołęka, nasza placówka została ustanowiona jako punkt dystrybucji tabletek z jodkiem potasu w czasie zdarzenia radiacyjnego. W Szkole Podstawowej w Brzeziej Łące będą dystrybuowane tabletki dla mieszkańców następujących miejscowości: Brzezia Łąka, Kątna, Pietrzykowice, Śliwice.

W pozostałym zakresie proszę o śledzenie informacji na stronie internetowej gminy Długołęka pod adresem: https://gmina.dlugoleka.pl/profilaktyka-jodowa/ i stosowanie  się do wskazanych tam instrukcji. Proszę również o pilne zapoznanie się z ulotką informacyjną zamieszczoną na w/w stronie internetowej. Placówka nie będzie podawać tabletek z jodkiem potasu dzieciom/uczniom . Będą one wydawane tylko osobom dorosłym, które stawią się w punkcie dystrybucji leku.

• Wyniki konkursu EKOGADŻET

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz uczeń z klasy szóstej JAKUB GORGOL zajął 3 miejsce w Gminnym Konkursie "Ekogadżet", natomiast JAKUB BĄK z klasy siódmej otrzymał wyróżnienie.

W galerii prezentujemy prace konkursowe uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące.

• Sięgnij po marzenia z Moim Stypendium!

Marzeniem ambitnej młodzieży jest nauka w dobrym, miejskim liceum, a potem wyjazd na prestiżowe studia za granicę. Marzenia zmotywowanych studentów to prowadzenie projektów naukowych i artystycznych oraz zdobywanie wysokich osiągnięć w karierze sportowej. Liczni absolwenci marzą o lepszym starcie na rynku pracy i podnoszeniu swoich kompetencji. Odpowiedzią na te marzenia są stypendia.
            Tak, stypendia!

Programy stypendialne ułatwiają spełnienie marzeń wszystkich tych grup. I my, Fundacja Dobra Sieć, prowadząca największy w Polsce portal z bazą wiedzy o programach stypendialnych MojeStypendium.pl, aktywnie pomagamy tysiącom osób w realizacji ich planów.

Na portalu MojeStypendium.pl znajdują się aktualne oferty stypendiów, konkursów i staży, po które może sięgnąć każdy, kto myśli o swoim rozwoju. Portal jest także miejscem publikacji rzetelnych artykułów o tematyce stypendialnej oraz edukacyjnej. I co najważniejsze, korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla każdego.

Portal Moje Stypendium prowadzony jest od 2009 roku przez Fundację Dobra Sieć, aktywnie działającą w obszarze wykorzystywania nowych technologii dla dobra społecznego. W bazie serwisu od początku jego istnienia zgromadzonych zostało ponad 15 000 ofert stypendiów, konkursów i staży. Na portalu regularnie publikowane są artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją - m.in. o opodatkowaniu stypendiów czy o nauce i studiach za granicą.

Fundacja regularnie przeprowadza także szeroko zakrojone badania systemu stypendialnego
            w Polsce, których wyniki udostępnia w publikacjach (np. w raporcie “Mapa stypendiów III” z badania społecznych programów stypendialnych w Polsce z lat 2019-2020 oraz w poradniku o programach stypendialnych „Stypendia przyszłości”). Wszystkie publikacje i raporty z badań przeprowadzonych przez zespół portalu Moje Stypendium udostępniane są za darmo, w ramach misji społecznej Fundacji.

Najważniejszym celem Fundacji jest rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.

Na portalu mojestypendium.pl znajdują się:

• bazy aktualnych stypendiów, konkursów i staży (ponad 15 500 informacji z Polski i zagranicy),
            • artykuły o stypendiach,
            • informacje dla organizatorów programów stypendialnych i badania dotyczące systemu stypendiów.

Kontakt:

Fundacja Dobra Sieć / portal MojeStypendium.pl serwis@mojestypendium.pl www.mojestypendium.pl

• Konkurs na dynię

• Zapraszamy wszystkich uczniów klas 0-3 oraz 4-8 wraz z rodzinami do konkursu na najpiękniejszą dynię. Do ozdobienia dyni można wykorzystać różne elementy dekoracyjne. Do pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą dane tj.: imię i nazwisko autora oraz klasę. Prace należy przesłać na adres monika.kieruzel3@wp.pl do końca października. Dodatkowych informacji można uzyskać u koordynatora konkursu p. Moniki Kieruzel.

Życzymy udanej zabawy.

• Tabliczka mnożenia

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Nasza szkoła uczestniczy w akcji XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 7 października 2022 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Program: 03-06.10.2022. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu i w szkole. 07.10.2022. Egzaminy z tabliczki mnożenia: Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym i szkolnym Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy! Matematycy z Brzeziej

• (Nie)zwykła matematyka

• Nasza szkoła w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie(Nie)zwykła matematyka.Głównym celem projektu jest kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów oraz rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Realizując zadania projektowe uczniowie będą mogli zobaczyć związek matematyki z życiem codziennym oraz ćwiczyć sprawność rachunkową, kreatywność, współpracę w grupie, wyobraźnię geometryczną, myślenie logiczne. Projekt będzie realizowany na lekcjach matematyki oraz zajęciach dodatkowych.Koordynatorem projektu jest Anna Pabisiak