• Procedury

• PROCEDURA PRZYJMOWANIA DZIECI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ NA ROK SZKOLNY 2023/2024

1. Świetlica szkolna zapewnia opiekę uczniom, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców (prawnych opiekunów), organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia uczniowi opieki w szkole (załącznik nr 2 Rozp. MEN z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów szkół publicznych).
          2. Do świetlicy szkolnej przyjmowane są dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie szkoły.
          3. Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej zawiera podstawowe informacje o dziecku, godziny, w których dziecko będzie przebywało w świetlicy, oświadczenie rodziców (prawnych opiekunów) o potrzebie opieki świetlicowej w związku z ich czasem pracy, organizacją dojazdu do szkoły lub innymi okolicznościami wymagającymi opieki w szkole, upoważnionych osobach do odbioru dziecka  oraz telefony kontaktowe. Informacje te stanowią podstawę przyjęcia dziecka do świetlicy oraz służą zapewnieniu bezpieczeństwa.
          4. Kartę zapisu dziecka do świetlicy na rok szkolny 2022/2023 można pobrać:

- ze świetlicy szkolnej

- z sekretariatu szkoły

- ze strony szkoły

1. Wypełnioną kartę należy złożyć w świetlicy szkolnej lub w sekretariacie szkoły.
          2. Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy jest zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu świetlicy przez rodziców (prawnych opiekunów).

Świetlica zapewnia dzieciom opiekę nauczyciela - wychowawcy w godzinach swojej pracy tj. 7.00 – 17.00.