Z A P R A S Z A M Y
na wspólne śpiewanie
pieśni i piosenek patriotycznych
wszystkich
dużych i małych patriotów
Spotykamy się w szkole
15 listopada 2016 r. (wtorek) o godz. 16:00
Z A P R A S Z A M Y
na wspólne śpiewanie
pieśni i piosenek patriotycznych
wszystkich
dużych i małych patriotów
Spotykamy się w szkole
15 listopada 2016 r. (wtorek) o godz. 16:00
Dnia 07.11.2016 w Urzędzie Gminy Długołęka został przeprowadzony konkurs "Bezpieczny KRUSNAL". Troje naszych uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego:
Julia Chodzińska otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczestniczy otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!!
W dniu 7 XI 2016r. kilka dni po święcie Wszystkich Świętych, uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią i starszą koleżanką Klaudią Tarocińską, wybrali się na spacer na cmentarz w Brzeziej Łące. Uczniowie zapalili znicze na grobach osób ważnych dla naszej społeczności lokalnej, odwiedzili groby swoich bliskich zmarłych. Dla dzieci była to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swojej miejscowości i mieszkańcach, których już nie ma. Dzieci obeszły cmentarz dookoła, oglądały groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami i zgodnie uznały, że nie znalazły ani jednego opuszczonego grobu, o którym nikt nie pamiętał. Przed powrotem do szkoły, zatrzymaliśmy się przy grobie Kubusia Maja, ucznia pani Agnieszki. Kubuś na zawsze pozostanie w sercach i pamięci Pani Agnieszki, księdza Tomasza i wszystkich dzieci i nauczycieli Zespolu Szkól w Brzeziej Łące.
A.Kieruzel
25 pażdziernika 2016 - ŚLUBOWANIE KL. 0A I 0B
Już jesteśmy po ......
25 października 2016 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyło się uroczyste PASOWANIE NA ZERÓWKOWICZA. Uczniowie klas 0a i 0b wyruszyli w rejs, odwiedzając kolejne wyspy: Piosenki, Ruchu Drogowego, Tańca, i Wiedzy. Na każdej z nich musieli wykazać się wiedzą, artystycznymi umiejętnościami oraz odwagą. Nikt w trakcie rejsu nie wypadł za burtę, nikt nie wylądował w paszczy rekina. Do portu, czyli Szkoły Podstawowej w Brzeziej Łące dopłynęli cali i zdrowi. Kandydaci na uczniów pomyślnie wykonali zadania przygotowane przez kapitana i pirata, w których wcielili się uczniowie klasy czwartej: Szymon May i Jakub Wagner. Złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez Panią Dyrektor Jolantę Gadowicz na pełnoprawnych uczniów SP. Tradycyjnie otrzymali od swoich starszych kolegów słodkie upominki. Po uroczystości w klasach czekał na dzieci poczęstunek przygotowany przez rodziców.
W dniu 28 pażdziernika 2016 r. czniowie klas IIIa i IIIb postanowili wybrać się do kina na film pt. „Bociany”. Wycieczka połączona była z warsztatami filmowymi - „ Tajemnice filmowej animacji” , podczas których przedstawiona została krótka historia animacji, wyjaśniono pojęcia związane z animacją, dzieci poznały techniki tworzenia filmów animowanych. Celem wycieczki do kina było także nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych oraz wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, podczas podróży autokarem, czy w trakcie wspólnego spożywania posiłków w miejscach publicznych. W czasie wycieczki łączyły dzieci wspólne radosne przeżycia, co sprawiło, że wytworzyła się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości i życzliwości. Po seansie filmowym uczniowie odwiedzili także księgarnię, gdzie zakupili drobne upominki, a niektórzy nawet książki! Uwieńczeniem wycieczki był poczęstunek w wybranym lokalu gastronomicznym. Nie obeszło się także bez drobnych problemów jak np. pozostawiane w różnych miejscach plecaki bądź portfele – odpowiedzialność to nie jest jednak taka prosta sprawa. Na szczęście wszystkie głowy całe i uśmiechnięte wróciły do szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim mamusiom, które pomagały opiekować się dziećmi podczas dzisiejszej wycieczki - Panie A.i M.Kieruzel
Pozostałe zdjęcia w albumie fotograficznym - zapraszamy do obejrzenia.
Już od dwóch lat odbywają się w naszej szkole warsztaty multimedialne dla uczniów klas I-III SP. Warsztaty prowadzone są przez firmę EMPIRIA-NOWOCZESNA EDUKACJA. Raz w miesiącu uczniowie poszczególnych klas mają możliwość pracy z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Każdy uczeń dostaje do swojej dyspozycji tablet, za pomocą którego może uczyć się nowych i ciekawych aplikacji,7070 jak zrobić muzykę, kreskówkę, komiks albo rezerwat przyrody. Ostatnio przeprowadzone zajęcia pt. „Grafika-być jak grafik komputerowy” przyczyniły się do powstania prawdziwych arcydzieł. Każde wcześniejsze zajęcia jak np. „Ziemia-planeta żyjąca”, czy „Zabawy dźwiękami” dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń.
Zaprzyjaźniony z dziećmi „Profesor Tablet” pokazuje aplikacje tak fajnie, że aż szkoda kiedy kończą się zajęcia!
Maciej Danielski kl.IIIBG wraz z P. A. Kieruze
lPozostałe zdjęcia w albumie fotograficznym - zapraszamy do obejrzenia.
„Muzyczne podróże” to cykl warsztatów muzycznych, w których uczestniczą najmłodsi uczniowie naszej szkoły (klasy 0-III). Zajęcia prowadzone są przez Panią i Pana Jeż. W trakcie comiesięcznych spotkań, uczniowie poznają różne instrumenty muzyczne. Dowiadują się wielu ciekawych informacji związanych z historią każdego instrumentu, poznają jego budowę, słuchają brzmienia, a nawet mają możliwość samodzielnej gry na prezentowanym instrumencie. Wraz z prowadzącymi zajęcia , uczniowie uczestniczą w licznych zabawach ruchowych i tanecznych.
Dzięki powyższym zajęciom znacznie poszerza się wiedza dzieci na tematy związane z muzyką, ale nie tylko. Pamiętamy także o tym, że wszelkie zajęcia muzyczne mają ogromny wpływ na rozwój zdolności muzycznych i zainteresowań dziecka. Rozwijają sprawność fizyczną (koordynację ruchową, motorykę, szybkość, zwinność, siłę i zręczność), oddziałują dodatnio na pracę płuc i serca oraz na układ nerwowy. Rozwijają wrażliwość, kształcą refleks muzyczny. Uświadamiają i rozładowują wewnętrzne napięcia, łagodzą dziecięce lęki i zahamowania . Wyrabiają szybką orientację w przestrzeni, rozwijają zdolność szybkiej analizy i syntezy. Wzbogacają słownictwo i wymowę dziecka, uczą zespołowego współdziałania i współzawodnictwa. Wprowadzają w radosny nastrój i samopoczucie!
A.Kieruzel
Pozostałe zdjęcia w albumach fotograficznych - zapraszamy do obejrzenia.
Warto przeczytać - artykuł o Balu Wszystkich Świetych
http://wroclaw.gosc.pl/doc/3512366.Z-nieba-rodem
Dnia 11 października klasy: 2 Gimnazjum, VI oraz uczniowie z klasy 3 Gimnazjum A i B zwiedzili, z
najdujące się w Walimiu podziemia Włodarza, gdzie popłynęliśmy łodziami po zalanej części podziemi
oraz obejrzeliśmy film o Riese, którego projekcja odbyła się w podziemnym kinie.
Na koniec nie mogło zabraknąć ogniska i kiełbasek.
To był udany dzień.
Dnia 22 października naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – Team 5883 Spice Gears z Kraśnika oraz Eagan High School Robotics Team 2220 z Minnesoty wraz z mentorami oraz osoby związane z program FIRST (For the Inspiration and Recognition of Science and Technology) – Robot Without Border.
Warsztaty robotyki poprowadziła grupa SPICE GEARS przy wsparciu kolegów z zespołu 2220 - pierwsza w Polsce drużyna First Robotics Competition. Ci młodzi ludzie, których połączyły szerokie zainteresowania mechaniką, elektryką, informatyką i programowaniem osiągają wspaniałe sukcesy w swoich dziedzinach. Zaangażowanie, z jakim podchodzą do zadań oraz wysokie ambicje dają im szanse stać się pionierem robotyki w środowisku młodych ludzi w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa przedstawiła dzieciom swoje osiągnięcia. Najważniejszym z nich było to, że jako pierwszy w historii turnieju polski zespół, wzięli udział w prestiżowym First Robotics Competition - dorocznym konkursie konstruowania robotów dla uczniów szkół z całego świata. Turniej ten odbywał się w kanadyjskim Windsor, w stanie Ontario w Kanadzie. Wzięło w nim udział ponad 78 tysięcy uczniów w wieku 14-18 lat, reprezentujących ponad 3100 zespołów z całego świata. Zespół naszych gości zdobył nagrodę sędziów JUDGES AWARD 2016!
Magdalena Wieczorek – jedna z liderów grupy – opowiadała uczniom o tym jak powstają roboty, odpowiadała też na liczne pytania zaciekawionych dzieci. To wspaniałe wydarzenie, pokaz poruszania się robotów, manewrowanie nimi i wystrzały piłek były dowodem na to, że nauka nie zna granic a pasja połączona z nauką może dać wiele radości, których owocami są wspaniałe sukcesy!
Słowa młodych ludzi z Zespołu 5883 Spice Gears, ich postawa i podejście do nauki, inżynierii, technologii – tym samym całej edukacji – są ogromną inspiracją i dowodem na to, że nauka to nieograniczone możliwości. A wysiłek włożony w pracę zespołową – która jest podstawą dla budowania robotów - pozwala odkrywać tajemnice technologii.
Jesteśmy pewni, że to niezwykłe spotkanie i przygoda z programem FIRST – Robot Without Border to dopiero początek
Wystawa plastyczna "Kolory Jesieni"
Co można stworzyć wykorzystując dary jesieni?
Wiedzą to dzieci z klas drugich. Zobaczcie sami.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Wychowawcy klas II
PLAKAT: IV_Bal_Wszystkich_Swietych-ZS_Brzezia_Laka.docx
IV Bal Wszystkich Świętych
22 października 2016r. (sobota)
Brzezia Łąka- Zespół Szkół im. Noblistów Polskich, ul Szkolna 10
Część I – godz. 13.00 – 16.00: Bal dla dzieci klas 0-6 szkoły podstawowej
Zachęcamy do przebrania się za wybranego świętego
Zapisy: p. Małgorzata Sawczak (kl. 0-III szkoły podstawowej), p. Małgorzata Hyża (kl.4-6)
Część II – godz. 17.00-20.30: Bal dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej
Mile widziany biały/ jasny strój lub przebranie w konwencji Balu
Zapisy: p. Małgorzata Bujak (kl. I-III gimnazjum)
Zapisy do 19 października (środa) u podanych nauczycieli lub na adres mailowy balws@02.pl dla absolwentów i osób spoza szkoły. Prosimy podać imię, nazwisko, klasę, nazwę szkoły, miejscowość, tel. kontaktowy oraz dostarczyć pisemną zgodę rodziców. Więcej informacji na stronie: www.wroclaw.oaza.pl
Dobra muzyka, fajni ludzie z różnych szkół, super zabawa, niespodzianki!
Przyjdź! Nie może Cię zabraknąć!
Organizatorzy:
Ruch Światło-Życie; Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące; Parafia p.w. Świętego Mikołaja Biskupa w Brzeziej Łące; Prywatne Gimnazjum Salezjańskie im. Św. Edyty Stein we Wrocławiu
Regulamin_Balu_Wszystkich_Swietych-mlodziez.docx
Regulamin_Balu_Wszystkich_Swietych_-dzieci.docx
W dniu 13 października, uczniowie klas III SP wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeziej Łące. Ochotnicza Straż Pożarna istnieje w Brzeziej Łące już 70 lat. Komendantem straży jest obecnie pan Kamil Wojewoda, który z dużym zaangażowaniem opowiedział trzecioklasistom o swojej pracy. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru ich niebezpiecznej pracy, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych
Uczniowie zadawali panu Kamilowi liczne pytania dotyczące przyczyn pożarów , ubioru strażaka czy wyposażenia wozu strażackiego . Pan Kamil mówił także o konsekwencjach świadomego podpalania traw, o interwencjach strażaków podczas powodzi , wypadków czy innych nieszczęśliwych zdarzeń.
Pan komendant przypomniał uczniom numery alarmowe a następnie zaprosił do obejrzenia wozu strażackiego
Zaprezentował z czego składa się pojazd, który strażacy używają podczas swoich akcji. Uczniowie obejrzeli także kompletny rynsztunek strażaka, składający się między innymi z hełmu i kombinezonu. Wszystkie dzieci miały okazję przymierzyć kask, a ochotnicy także strażacką kurtkę.
Wizyta w straży skończyła się krótkim podsumowaniem i słodkim poczęstunkiem od panów strażaków. Dziękujemy panu komendantowi Kamilowi Wojewodzie i wszystkim dzielnym strażakom - uczniowie klas III oraz panie Agnieszka i Monika Kieruzel
Pozostałe zdjęcia w albumach fotograficznych - zapraszamy do obejrzenia.
„Od ziarna garsteczki do świeżej bułeczki” – to warsztaty edukacyjne, w których uczniowie klas III Sp własnoręcznie wyrabiali i piekli razowe chlebki. Omawiając tematykę dotyczącą powstawania chleba, uczniowie mieli także możliwość poznania różnych maszyn rolniczych wykorzystywanych w dawnych gospodarstwach wiejskich. Warsztaty zakończyły się ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Państwo Woźniakowie, gospodarze „Agrochatki”, w ujmujący sposób zapoznali dzieci z licznymi legendami dotyczącymi powstawania chleba oraz z historią wędrówki ziemniaka do Polski. A oto piosenka, którą znają już wszystkie trzeciaki:
„Chlebusie”
„Dziś będziemy piekli chlebusie,
żeby ucieszyć gębusie.
Zdrowe chlebki sami robimy,
w Agrochatce się tego uczymy!
Znacie przepis?
Tak! Tak! Tak!
Weź mąki razowej,
brązowej i zdrowej
i wsyp ją do miseczki.
Daj rozczyn i olej
i wody też dolej,
pamiętaj o cukrze i soli!
Już gotowe nasze chlebusie,
i już się cieszą gębusie.
Zdrowe chlebki zaraz schrupiemy,
a przepis do domu weźmiemy.”
Każde zajęcia zawierają pogawędkę, pokaz, samodzielne działanie, naukę piosenek, zabawy ruchowe związane z realizowanym tematem. Poziom i czas trwania warsztatów są dostosowane do wieku uczestników.
Serdecznie dziękujemy wszystkim mamusiom, pomagającym podczas dzisiejszej wycieczki.
Pozostałe zdjęcia w albumach fotograficznych - zapraszamy do obejrzenia.
A. i M. Kieruzel
Nadeszła jesień. Klasy trzecie wybrały się do lasu, aby przygotować tam piękną galerię obrazów. Przed wyjściem uczniowie rozmawiali o tym, jak można obserwować przyrodę. Ustalili też zasady zachowania się w lesie. Najważniejsze brzmiały: „Zachowujemy się cicho” i „Zostawiamy teren takim, jakim go zastaliśmy”. Leśną przygodę dzieci rozpoczęły śniadankiem na polanie. Aby stworzyć galerię wykorzystano ramy, sznurki, klamerki i drewniane ramy do obrazów.Uczniowie zbierali kolorowe liście, suche gałązki i trawy oraz kawałki kory. Układali je w ramkach i mocowali klamerkami. Udało się stworzyć wyjątkowo ciekawe obrazy, które zostały zawieszone na sznurkach rozpiętych między drzewami. W taki sposób powstała leśna galeria. Z wycieczki uczniowie przynieśli wiele okazów przyrodniczych. Już w szkole wykonali z nich różne ozdoby i zabawki. W lesie dzieci z entuzjazmem szukały interesujących miejsc i budowały szałasy. Aby bliżej się im przyjrzeć i podziwiać piękno stworzone przez naturę, przykładano do nich puste ramy do obrazów. Przez lupę dzieci oglądały liście, szyszki i mech. Przez lornetkę obserwowały budki lęgowe ptaków. Niektórzy zastanawiali się , dlaczego liście zmieniają kolory i opadają, a inni wsłuchiwali się w leśne odgłosy, muzykę wiatru i śpiew ptaków. Przed powrotem wszystko zostało posprzątane, by po szkolnej wycieczce nie pozostał żaden ślad.
Wraz z klasą IIIa wędrowała mama Emilka Pietucha – pani Kasia, która dzielnie pomagała dzieciom we wszystkich działaniach.
Uczniowie klasy IIIa wraz z panią A. Kieruzel i Uczniowie klas IIIb wraz z panią M.Kieruzel
Pozostałe zdjęcia w albumach fotograficznych - zapraszamy do obejrzenia.
Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Języków Obcych. W tym roku świętowaliśmy ten dzień w piątek,
7 października. To doskonała okazja do promowania nauki języków obcych w interesujący sposób. W całej szkole sale lekcyjne i pomieszczenia zostały opisane w czterech różnych językach. Uczniowie mogli też korzystać z kodów QR, które po zeskanowaniu ich urządzeniem mobilnym odsyłały na strony internetowe przydatne w nauce języków obcych.
W przygotowania obchodów Dnia Języków zaangażowały się wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. Najmłodsi uczniowie stworzyli ciekawe i pomysłowe plakaty promujące naukę języków. Natomiast pozostałe klasy wzięły udział w szkolnej imprezie, podczas której zaprezentowały wybrane kraje europejskie. Każda grupa opracowała plakat lub prezentację multimedialną, na której przedstawiła zebranej widowni informacje o wybranym państwie, m.in. zdjęcia ukazujące charakterystyczne miejsca, zabytki, piękno krajobrazu, ciekawostki. Pokaz uatrakcyjniły interesujące rekwizyty, stroje związane z danym krajem, quizy, piosenki, tańce, a także odwiedziny znanych postaci. Wielkie wejście (jak na monarchinię przystało) miała Królowa Elżbieta II w otoczeniu agentów Jej Królewskiej Mości. W czasie imprezy mogliśmy też podziwiać urodę i strój bogini greckiej. Poza tym odwiedziła nas grupka Niemców, którzy przyjechali prosto z Oktoberfestu zachwalając smak "nektaru ludów Północy";); a hiszpańscy piłkarze zachęcali do zwiedzania swojego kraju, ciekawie przedstawiając swoje zabytki. Natomiast fani Irlandii poszukiwali Leprikona, który ukrył skarb na końcu tęczy. To nie wszystkie atrakcje piątkowego spotkania! Uczniowie obejrzeli też pokaz mody prosto z Francji, podziwiali brawurowe wykonanie tańca zwanego Belgijką oraz mogli skosztować specjałów kuchni europejskiej.
Impreza odbywała się w przyjaznej, kreatywnej i pełnej spontaniczności atmosferze, ale nie zabrakło elementu rywalizacji.
I tak zwycięzcami konkursu na najciekawsze zaprezentowanie kraju zostali uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i 2 klasy gimnazjum. Gratulujemy pomysłowości!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę z językami!
Zapraszamy do obejrzenia albumu fotograficznego: https://zsbrzezia.edupage.org/album/?
Organizatorzy: nauczyciele języków obcych
Autor: Małgorzata Hyża
Dagmara Pawlińska
"Do serca przytul psa, weź na kolana kota" śpiewał niegdyś Jan Kaczmarek.
4 października to Światowy Dzień Zwierząt (ang. World Animal Day), przy tej okazji uczniowie klasy IVa i IVb wybrali się do kina na lekcję, pt. "Mój przyjaciel zwierzak".
Celem tych zajęć było uwrażliwienie na problem porzuconych zwierząt i utrwalenie, jak należy zachowywać się w obecności znajomych i nieznajomych czworonogów, by takie spotkania zawsze były bezpieczne. Nie zabrakło też upominków oraz konkursu z nagrodami. Po lekcji uczniowie obejrzeli nowy film "Sekretne życie zwierzaków domowych". Dowiedzieliśmy się, co wyczyniają nasi pupile, gdy nie ma nas w domu. Okazuje się, że zwierzaki prowadzą własne, tajemnicze i pełne przygód życie, o których ludzie nie mają pojęcia!
Taka lekcja to doskonały sposób nie tylko na przyswajanie zasad bezpieczeństwa i uwrażliwienie na otaczającą nas przyrodę, ale również na integrację z grupą :)
Zapraszamy do albumu https://zsbrzezia.edupage.org/album/?
Małgorzata Hyża
Kung Fu, to znaczy „ciężka praca”.
Dnia 6 października, klasy młodsze 0-3 naszej szkoły gościły przedstawicieli Szkoły Wing Tsun Kuen Kung Fu z Wrocławia.
Prowadzący spotkanie Sifu (co z chińskiego oznacza „ojciec, mistrz, nauczyciel”)
Andrzej Kominek opowiadał dzieciom o pochodzeniu kung fu, osobach najbardziej znanych, związanych z tą sztuką walki (m.in. Bruce Lee) i jej głównych przesłaniach. W słowach, jakie prowadzący Sifu kierował do dzieci, można było usłyszeć o szacunku, ciężkiej pracy, pokorze, a także o tym, by nie wyrządzać sobie krzywdy. Nasi goście podkreślali, że celem sztuk walki nie jest przemoc i zadawanie sobie bólu, ale nauka i doskonalenie, bowiem termin Kung Fu oznacza „ciężka praca”.
Spotkanie bogate było w wiele ciekawostek oraz zadań ruchowych, polegających na słuchaniu poleceń, czy reagowaniu na komendę. Prowadzący w końcowej części naszego spotkania zorganizowali uczniom mini-trening, który zakończył efektowny pokaz technik samoobrony z udziałem Sifu i ucznia Sławka.
Specjalny ukłon, będący nieodzowną częścią ceremoniału sztuk walki, oznaczający szacunek – zakończył to interesujące spotkanie.
Naszym gościom – Sifu Andrzejowi Kominkowi, Simei Agnieszce Mitko-Kominek i Uczniowi Sławkowi Morawskiemu – serdecznie dziękujemy za przybycie.
Autor artykułu i zdjęć: mgr Agnieszka Puk
Powered by aSc EduPage