• Spotkanie dla rodziców przyszłych zerówkowiczów

          • We wtorek 11 czerwca o godzinie 16:00, w sali nr. 3 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców naszych najmłodszych uczniów.  W czasie spotkania podamy istotne informacje dotyczące przyszłego roku szkolnego. 

            Zapraszamy !

          • JURAPARK KRASIEJÓW

          • Jurapark Krasiejów

            Wdniu 6.06.2019 uczniowie klas 0a, IIa i IIb - uczestniczyli w wycieczce do niesamowitego miejsca jakim jest Jurapark w Krasiejowie. Dzieci odwiedziły Park Dinozaurów, Prehistoryczne Oceanarium, Tunel Czasu, Pawilon Paleontologiczny, Kino Emocji Cinema 5d i oczywiście ogromny  plac zabaw . Jurapark w Krasiejowie to edukacja połaczona z zabawą i moc niezapomnianych wrażeń. Wszystkie dzieci otrzymują pochwałę za bardzo grzeczne zachowanie, koleżeńską postawę i godne reprezentowanie naszej szkoły. Panie Agnieszka i Monika Kieruzel oraz pani Madzia Nadolska zapraszają do obejrzenia galerii zdjęć z Krasiejowa. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Wilk i panu Kacprowi Sowińskiego za zaangażowanie i pomoc w trakcie całej wycieczki.

          • Z wizytą u Mateuszka Cabana

          • Uczniowie kl.IIb odwiedzili dziś swojego kolegę Mateuszka. Mama Mateuszka, pani Ala, przedstawiła wiele ciekawostek dotyczących koni, pozwoliła dzieciom dosiadać zrobionego specjalnie dla nich, drewnianego modelu konia. Nauczyła też dzieci jak karmić prawdziwego kucyka Bursztynka. Kucyk z wzajemnością pokochał wszystkie dzieci. Po zabawie na podwórku, dzieci obejrzały film pt. "Mustang". Uczniowie klasy IIb wraz z p. Agnieszką Kieruzel, bardzo dziękują Mateuszkowi i jego rodzicom, za umożliwienie tak miłego i kształcącego  spędzenia czasu w ich domu i na podworku. Pani Agneszka gratuluje wszystkim dzieciom kulturalnego zachowania się podczas odwiedzin u kolegi. Zapraszamy do obejrzenia  galerii zdjęć.

          • Zwierzęta egzotyczne w IIb

          • Zwierzęta egzotyczne, kl.IIb, A.Kieruzel

            Uczniowie klasy IIb z zachwytem przyglądali się egzotycznym zwierzakom, głaskali je i odważnie brali na ręce. Zapraszamy do galerii zdjęć, kl. IIb wraz z p. A.Kieruzel

          • Marionetki kl.IIb

          • Po wizycie w Teatrze Muzycznym, uczniowie klasy IIb, stworzyli wraz z rodzicami piękne marionetki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc. A.Kieruzel

          • Wizyta w Teatrze Muzycznym

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta w Teatrze Muzycznym.

            Teatr Muzyczny we Wrocławiu dostarczył uczniom klas IIa i IIb niezapomnianych wrażeń. Dzieci nie tylko aktywnie  uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Przesłuchanie", ale miały także możliwość zapoznania się z różnego rodzaju lalkami oraz spróbowały wcielić się w role aktorów poruszających kukiełkami, pacynkami, marionetkami i mapetami. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc - panie Agnieszka i Monika Kieruzel.

          • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty poświęcony rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

          • Wrocław 2019-05-29

            Szanowni Państwo! Droga młodzieży!

             

            Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Za nami egzaminy gimnazjalny i ósmoklasisty, które na Dolnym Śląsku odbyły się we wszystkich szkołach. Ich wyniki zostaną ogłoszone w terminie.

            W 2019 r. o miejsca w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych ubiegają się ósmoklasiści i uczniowie trzecich klas gimnazjalnych. W naszym województwie „podwójny rocznik” liczy 49 tys. osób (26 tys. to ósmoklasiści, 23 tys. to gimnazjaliści). Organy prowadzące szkoły - w lwiej części samorządy - przygotowały odpowiednią liczbę miejsc. Absolwentów będzie w tym roku dwukrotnie więcej, ale liczba miejsc, które czekają na nich w szkołach, jest dwa razy większa. Oznacza to, że podczas rekrutacji nie będzie ani łatwiej, ani trudniej - będzie tak samo
            jak w poprzednich latach. Co ważne, w całym województwie oraz w poszczególnych miastach i powiatach, zachowana została taka sama jak w ubiegłych latach proporcja między liczbą miejsc w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych.

            Ofertę edukacyjną (w tym liczbę oddziałów w poszczególnych szkołach) ustaliły organy prowadzące po konsultacjach z dyrektorami szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Oferta ta jest adekwatna (a zdarza się, że większa) do liczebności „podwójnego rocznika”. Miejsc
            dla wszystkich uczniów wystarczy. Przekonują o tym dane, które zebraliśmy od dyrektorów szkół i organów prowadzących oraz zawarte w Systemie Informacji Oświatowej. Zapewniam tym goręcej, że część informacji medialnych dotyczących rekrutacji w 2019 r. jest bałamutna i wprowadza w błąd opinię publiczną.

            Rzecz jasna są szkoły - zwłaszcza renomowane licea ogólnokształcące - gdzie o jedno miejsce ubiegać się będzie kilka osób. Zjawisko to w takich szkołach występuje co roku. O dostaniu się do nich podczas tegorocznej rekrutacji rozstrzygnie liczba punktów.

            Wiele emocji wywołuje rekrutacja do liceów ogólnokształcących, szkół najchętniej wybieranych przez uczniów. Zaręczam, że także w liceach liczba miejsc jest odpowiednia. W Polsce w r. szk. 2003/2004 r. do liceów ogólnokształcących uczęszczało 750 tys. uczniów. Od 1 września 2019 r., po rekrutacji „podwójnego rocznika”, znajdzie się w nich 650 tys. czyli aż o 100 tys. mniej. Głęboki, postępujący niż demograficzny dotknął także szkoły na Dolnym Śląsku. W ostatnich latach liceów ogólnokształcących jednak nie likwidowano, ba, zdarzało się sporadycznie, że tworzono nowe. Przejmowano także budynki gimnazjów na potrzeby liceów. Lokalne władze samorządowe utrzymywały licea mimo spadku liczby uczniów i ich odpływu do szkół w dużych miastach.

            We Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska:

            - na bazie  Gimnazjum nr 13 powstało Ogólnokształcące Liceum Kreatywności nr XVI

            - LO nr IV przejęło budynek Gimnazjum nr 3

            - LO nr VII przejęło budynek Gimnazjum nr 16

            - do LO nr VIII włączono Gimnazjum nr 30 wraz z jego budynkiem

            - Licea Ogólnokształcące nr V, nr IX, nr XIII i nr XIV posiadały w swoich budynkach gimnazja.
            Po ich wygaszeniu miejsca przybędzie.

            - LO nr V od niedawana działa w nowej siedzibie zdolnej przyjąć więcej uczniów

            - tak jak w latach poprzednich, już w czasie rekrutacji, władze Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia mogą wyrazić zgodę na uruchomienie dodatkowych oddziałów
            w poszczególnych szkołach biorąc pod uwagę liczbę chętnych i opinię dyrektora szkoły

            - wzorem lat ubiegłych przygotowano 30% więcej miejsc dla uczniów spoza Wrocławia

            - we Wrocławiu, tak jak w poprzednich latach, ponad 50% wszystkich miejsc przygotowanych
            przez samorząd stanowią miejsca w liceach ogólnokształcących

            - bogata jest oferta liceów publicznych prowadzonych przez inne podmioty niż samorządy
            (np. w Zespole Szkół Artystycznych i Akademickich ALA działają Liceum Ogólnokształcące
            i Liceum Sztuk Plastycznych, od kilku lat działa Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej,  w tym roku ogłosiło nabór do 7 oddziałów) oraz liceów niepublicznych.

            Kończy się rok szkolny, przeto na ostatniej prostej warto postarać się o jak najlepsze oceny końcowe i prestiżowe świadectwo z wyróżnieniem czyli biało-czerwonym paskiem. Życzę z całego serca wytrwałości i sukcesów. Życzę mądrych, trafnych decyzji, które pozwolą dostać się do wymarzonej szkoły, rozkwitnąć talentom, zrealizować ambitne plany. Życzę powodzenia i ściskam kciuki!

                                                                                                                         Z wyrazami szacunku

            Roman Kowalczyk

            Dolnośląski Kurator Oświaty

          • Niezwykła para Noblistów

          • Szkoła im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące wystartowała w III edycji projektu Razem dla edukacji – Rodziny polonijne. Polega on na współpracy szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz przedmiotów nauczanych w naszym języku. Placówka z Brzeziej Łąki wystąpi w parze z irlandzką szkołą Polish School in Galway im. Wisławy Szymborskiej. Wśród działań projektowych, realizowanych przez poszczególne szkoły, dominują:  warsztaty i wyjazdy studyjne (związane z podnoszeniem kwalifikacji kadry), zajęcia dla nauczycieli partnerskich szkół, zielone szkoły i gry miejskie. W tym roku planowana jest wymiana młodzieży pomiędzy placówkami, a wiodącym tematem współpracy będą postaci polskich noblistów – Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. Dla przykładu uczniowie z Galway, podczas wizyty w Polsce, odwiedzą m.in. Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu (gdzie będą szukać tropów poetyckich w twórczości Adama Mickiewicza) czy Wydawnictwo Odra (związane z postacią noblistki). Pierwsze spotkanie organizacyjne dla dyrektorów placówek oraz nauczycieli zarządzających projektami z poziomu szkół odbyło się 13 maja w siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” na Krakowskim Przedmieściu. Naszą szkołę reprezentowała wicedyrektor - Katarzyna Dopart-Górowska -  natomiast szkołę partnerską -  dyrektor Polish School in Galway im. Wisławy Szymborskiej-  Agnieszka Grochola.

          • Sprawozdanie finansowe jednostki za rok 2018

          • W związku z obowiązkiem opublikowania Sprawozdania finansowego jednostki za 2018 rok zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z 13 września 2017 roku w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1911, z późn. zm.), informuję, że Sprawozdanie finansowe szkoły za 2018 rok znajduje się na stronie BIP Gminy Długołęka w zakładce: FINANSE GMINY » Sprawozdania finansowe » JEDNOSTKI PODLEGŁE  pod linkiem: http://dlugoleka.bip.net.pl/?c=734.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich
      • (+48 71) 314-82-23
      • Brzezia Łąka
        ul. Szkolna 10
        55-093 Kiełczów
        Poland
      • Godziny pracy sekretariatu szkoły
        Poniedziałek - Piątek
        7:00-15:00

        Konto bankowe:
        Bank Spółdzielczy w Oleśnicy oddział w Długołęce
        78 9584 1021 2003 0301 8757 0062
    • Logowanie