• Nauczyciel na medal!!!

• ,,Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!"

(B. Conklin)

Droga społeczności, pragniemy się z Wami podzielić niezwykłą wiadomością. Dziś, dzięki Waszemu olbrzymiemu wsparciu , odebrała nagrodę jedna z tych nauczycielek, dla których pełniony zawód jest niezwykłym powołaniem. Praca z dziećmi, rozwijanie ich wyobraźni, kreatywności i mądrości to wartości nadrzędne w Jej codziennej pracy.

Doskonale rozumie potrzeby młodego pokolenia, dlatego też wprowadzając je w tajniki matematycznych zagwozdek, wykorzystuje różnorodne metody i techniki pracy, okraszając je szeregiem innowacyjnych pomysłów.

Przyjaciele, 28 kwietnia 2022r. , oficjalnie już i z należytymi honorami, tytuł Nauczyciela na Medal roku 2021 powiatu wrocławskiego w kategorii Nauczyciel klas IV -VIII przyznano pani Annie Pabisiak – oddanemu nauczycielowi, niezwykłemu wychowawcy i przede wszystkim - dobremu oraz życzliwemu człowiekowi. To istotny dzień w historii naszej placówki, dlatego też z całego serca - w imieniu swoim jak i naszej koleżanki - serdecznie dziękujemy Państwu za wyrazy sympatii i oddane głosy.

• Brązowy medal dla naszych chłopców

• 27 kwietnia na boisku w Łozinie odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców

Po bardzo dobrej grze, przegrywając tylko jeden mecz, nasi uczniowie wrócili z brązowymi medalami, pokonując w walce o brąz drużynę ze SP w Kiełczowie

OGROMNE BRAWA I GRATULACJE CHŁOPAKI !!!

Kuba Bystry

Dawid Gajewczyk

Mateusz Łysiak

Zoltan Sowiński

Jakub Machocki

Gabriel Szargorodzki

Olivier Malchar

Maksymilian Banasiak

Maksymilian Janowiak

Kacper Drążkiewicz

• Przedstawienie

• 26 kwietnia kl. 4b zaprezentowała uczniom z klas młodszych przedstawienie o zwyczajach związanych z wiosną i Wielkanocą,które przygotowano pod kierownictwem Pań - Elżbiety Zborowskiego i Ewy Maciaś

• Dziecięcy Telefon Zaufania - informacja Biura Rzecznika Praw Dziecka

• Szanowni Państwo,

od 2020 r. działa darmowy, całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 121212 oraz specjalny czat internetowy czat.brpd.gov.pl, gdzie dzieci i młodzież mogą porozmawiać  o  swoich  problemach,  doświadczanych  trudnościach,  a  także  wspólnie     ze specjalistami zastanowić się nad rozwiązaniami i sposobami radzenia sobie z kryzysem.

Telefon i czat zapewniają młodym ludziom bezpieczną przestrzeń, w której są wysłuchiwani i mogą bez obaw, nawet anonimowo, przedstawić swoją perspektywę sytuacji, w jakiej się znaleźli. Nasi specjaliści umożliwiają także włączanie rodzin dzieci lub szkoły    w proces koniecznych zmian.

Ogromna w tym rola nas, jako osób dorosłych, aby uświadomić dzieciom i młodzieży możliwość uzyskania takiego wsparcia w  sytuacjach  kryzysowych.  Dlatego  zwracam  się do Państwa z uprzejmą prośbą o poinformowanie - za pośrednictwem dziennika elektronicznego, a także poprzez umieszczenie na szkolnych tablicach informacyjnych naszych plakatów z numerem telefonu (pliki z plakatem w różnych formatach są do pobrania na stronie: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/ )

– wszystkich uczniów i ich rodziców o możliwości uzyskania wsparcia poprzez kontakt         z Dziecięcym Telefonem Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, jak również poprzez bezpieczny czat internetowy czat.brpd.gov.pl.

Jestem pewien, że ta inicjatywa w realny sposób przyczyni się do poprawy dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży.

Oferujemy także poprowadzenie przez naszych specjalistów z Dziecięcego Telefonu Zaufania   specjalnych   lekcji   online   poświęconych   działalności   telefonu   i    czatu   oraz oferowanego tam wsparcia. Nasi eksperci po umówieniu spotkania online (prosimy        o przesyłanie zgłoszeń mailem: lekcje@brpd.gov.pl ) mogą poprowadzić całą godzinę lekcyjną.

Ponadto z uwagi na obecną sytuację w Ukrainie i przyjęcie do szkół dzieci i młodzieży ukraińskiej uruchomiłem w ramach Dziecięcego Telefonu Zaufania dyżury psychologów

w języku ukraińskim i rosyjskim. Przebywający na terenie Polski małoletni z Ukrainy wymagają specjalnych oddziaływań psychologicznych, a także wsparcia informacyjnego, które dzięki dyżurowi psychologa biegle mówiącego w ich ojczystym języku są w stanie otrzymać. Lista dyżurów telefonicznych skierowanych dla dzieci i młodzieży z Ukrainy znajduje się na stronie: ww.brpd.gov.pl.

Kwietniowe dyżury psychologa w języku ukraińskim i rosyjskim:

19.04 – godz. 8-15

20.04 – godz. 8-14

20.04 – godz. 14-22

21.04 – godz. 8-14

21.04 – godz. 15-22

26.04 – godz. 9-14

27.04 – godz. 9-14

27.04 – godz. 14-22

28.04 – godz. 15-22

Także w każdy poniedziałek w godzinach od 18 do 20 dyżuruje prawnik

specjalizujący się w prawach uchodźców i cudzoziemców.

Rzecznik Praw Dziecka

Mikołaj Pawlak

• Wyniki konkursu

• Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia, przypadający 7 kwietnia, przebiegał pod hasłem Nasza planeta, nasze zdrowie. Z tej okazji w naszej szkole odbył się KONKURS dla klas 4-8 pod tytułem Wpływ przekształcania i zanieczyszczania środowiska przyrodniczego na zdrowie człowieka. Oto wyniki:

1 miejsce - Szymon Pełka

2 miejsce - Karolina Orłowska