• Program edukacji międzykulturowej AFS Poland

• ŚWIĄTECZNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE - EDUKACJA MIĘDZYKULTUROWA

10 grudnia uczniowie klasy 8a mieli okazję uczestniczyć w Świątecznych Warsztatach Online z zakresu edukacji międzykulturowej. Podczas spotkania wolontariusze z Turcji, Niemiec, Włoch i Tajlandii opowiedzieli o tym, w jaki sposób obchodzą Święta Bożego Narodzenia oraz odpowiadali na pytania uczniów. Dzięki zajęciom poszerzyliśmy wiedzę o otaczającym nas świecie a zwłaszcza o zwyczajach świątecznych w innych krajach. Była to również okazja do komunikacji w języku angielskim.

„AFS jest międzynarodową, pozarządową organizacją non-profit, opierającą działalność na wolontariacie. AFS działa na rzecz edukacji międzykulturowej, wspierając działania dążące do budowania świata opartego na sprawiedliwości i pokoju.”