Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spektakl "Kolory" - 0A M. Kieruzel.
Spektakl "Kolory" - 0A M. Kieruzel
- 2
Zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka w Bierutowie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka w Bierutowie.
Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w zbiórkę rzeczy potrzebnych dla Domu Dziecka w Bierutowie. Dziękuję za wrażliwość, chęć niesienia pomocy i zaangażowanie. Udało się zgromadzić sporą ilość artykułów szkolnych, spożywczych, środków czystości, gier, zabawek, a także innych bardzo cennych rzeczy. Wasze serca są wielkie. 19 grudnia dzieci otrzymały wszystko co udało nam się wspólnie zebrać. M. Kieruzel
Wigilia klasowa 0A - M. Kieruzel
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilia klasowa 0A - M. Kieruzel.
33
Życzenia Świąteczne
"NASZ SZKOLNY UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW"
Uczniowie klas 7,8 SP uczestniczyli w szkolnym konkursie "NASZ SZKOLNY UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW". Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu plakatu na temat jednego pierwiastka układu okresowego. Poniżej prezentujemy prace uczniów. Zwycięzcą konkursu został Piotr Orłowski. Gratulujemy serdecznie!
4
Wyniki konkursów z okazji Święta Szkoły
Witajcie:)
Na uczniów biorących udział w konkursach z okazji Święta Szkoły czekają nagrody i dyplomy. Wszystkim gratulujemy i życzymy przyjemnej lektury! Nagrody ufundowała Szkoła i Rada Rodziców. Wkrótce następne akcje czytelnicze.
Pozdrawiamy:)
Organizatorzy Szkolnego Projektu Czytelniczego
2
Piernikowo kl. 0A - M. Kieruzel
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Piernikowo kl. 0A - M. Kieruzel.
19
Mikołajki kl. 0A - M. Kieruzel
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki kl. 0A - M. Kieruzel.
16
Komputer dla dziecka z rodziny rolniczej
Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej
Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się od dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł.
Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.
Aby móc ubiegać się o pomoc:
- łączny dochód uzyskany przez rodziców w 2019 r., podzielony na rodziców i dzieci w wieku do 18 lat nie może przekraczać w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
- rodzina nie otrzymała w ostatnich trzech latach komputera zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania ich zakupu.
Do wniosku w celu potwierdzenia dochodu należy dołączyć: kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na 2019 r. oraz kopie zeznań podatkowych za 2019 r., w przypadku uzyskania dochodu z innych źródeł.
Dofinansowany zostanie zakup komputera dokonany od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.
Kwota maksymalnego dofinansowania (zaliczki) zostanie określona na podstawie wniosków, które zostaną złożone do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Ostateczne rozliczenie zostanie dokonane na podstawie faktur dostarczonych do ARiMR do 15 kwietnia 2021 r. W przypadku, gdy wnioskodawca dostarczy fakturę w mniejszej kwocie to zwróci różnicę ARiMR, jeśli wcale nie dostarczy faktury to zwróci całą kwotę.
Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania pomocy będą zamieszczone na stronie internetowej ARiMR pod adresem: www.arimr.gov.pl.
Podstawa prawna: § 13ze rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Pomoc dla schroniska
Święta na czas dzielenia. Uczniowie klasy 6a sprawili mikołajkowy prezent zwierzakom ze schroniska Oleśnickie bidy. Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji.
Warsztaty GAZ-SYSTEM
"Mądrość to córka doświadczenia" Leonardo da Vinci
Uczniowie klas VII uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych online organizowanych przez GAZ-SYSTEM. Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowania zjawiskami otaczającego świata oraz wyrabianie nawyku bezpiecznego eksperymentowania. Szkoła została zaopatrzona w niezbędne sprzęty oraz odczynniki chemiczne potrzebne do doświadczeń. W ramach projektu uczniowie samodzielnie przeprowadzili eksperymenty "Zobaczyć niewidoczne" i "Oliwa sprawiedliwa" oraz mogli obserwować wiele innych ciekawych doświadczeń. Na koniec warsztatów rozwiązywali quiz podsumowujący zdobytą wiedzę, którego zwycięzcami zostali: Julia Mijalska, Emilia Krzemińska, Aleksandra Fedorowicz. Wygranym serdecznie gratulujemy! Po powrocie do szkoły czekają na Was nagrody. Wszyscy uczniowie biorący udział w warsztatach otrzymają upominki: notesy, długopisy wielofunkcyjne oraz pendrive USB.
Święto Szkoły - wyniki konkursów
Święto Szkoły Podstawowej im Noblistów Polskich w Brzeziej Łące 10.12.2020r.
Z przyjemnością zawiadamiamy:*
W konkursie na prezentację o polskim nobliście nagrody główne otrzymują:
Miłosz Drwal 8b,
Emilia Krzemińska 7a,
Marcelina Maciejska 7b,
Karolina Orłowska 7b z Piotrem Orłowskim 8b,
Klaudiusz Pizoń 8a.
Wyróżnienia otrzymują:
Aleksandra Federowicz 7b,
Maciej Kozioł 7b,
Daria Krzus 6c,
Olivier Malchar 6b,
Julia Mijalska 7b,
Natalia Rogozińska 7a.*
W konkursie na portret noblisty w klasach 0-2 przyznano:
1 miejsce Robert Wrześniak 0b,
2. miejsce Lena Sikora 2a,
3. miejsce Julia Grencel 2b.
Wyróżnienia:
Karmen Karbownik 0a,
Kasia Trzcielińska 1b.*
w konkursie na plakat o nobliście w klasach 3-5 przyznano trzy miejsca
1: Paulina Narkiewicz 3a,
Aleksandra Popielarz 3a i Aleksy Malchar 3a.
Drodzy nagrodzeni i wyróżnieni, wykonaliście świetne prace! Gratulujemy:)Z okazji Święta Szkoły życzymy całej społeczności szkolnej zdrowia i żebyśmy jak najszybciej mogli uczyć się razem normalnie w szkole. Tęsknimy za Wami!
Organizatorzy: M. Dziki, M. Gizeweter, J. Haliżak, E. Zborowska
Świąteczna Moc Wsparcia
Szanowni Państwo!
W związku ze zbliżającym się czasem Świąt Bożego Narodzenia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Długołęce we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce, po raz trzeci organizują akcję „Świąteczna Moc Wsparcia ”, dla osób starszych, samotnych oraz z niepełnosprawnościami.
Zwracamy się z prośbą o wsparcie akcji na rzecz osób samotnych, starszych oraz z niepełnosprawnościami, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, którym niekiedy świadczenia emerytalne / rentowe wystarczają jedynie na zaspokojenie podstawowych i niezbędne potrzeb jak zakup lekarstw czy opłacenie bieżących rachunków.
Pomóżmy przeżyć im święta w poczuciu życzliwości, troski oraz dostrzegania ich obecności w lokalnej społeczności. Wystarczy kupić trochę więcej niż sami potrzebujemy. Liczymy również na kartki świąteczne z mnóstwem dobrych życzeń, które zostaną dołączone do paczek świątecznych, a obdarowanym na pewno sprawią wielką radość. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem paczki zostaną rozwiezione do naszych potrzebujących mieszkańców. Będziemy wdzięczni za Państwa życzliwość oraz chęć niesienia pomocy.
Prosimy o przekazywanie produktów: żywności z przedłużonym terminem przydatności do spożycia, słodyczy, środków higienicznych, środków czystości i innych rzeczy, które mogłyby być prezentem pod choinkę, w terminie do dnia 16 grudnia 2020 r., w siedzibie:
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Długołęce, ul. Szkolna 40a, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30.
- Liceum Ogólnokształcące im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce, ul. Szkolna 40, od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:30 do 18:00.
Dzień Barbórki i Mikołajki w klasie 0b A. Witkowska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Barbórki i Mikołajki w klasie 0b A. Witkowska .
16
Wielka Zbiórka Książek
W tym roku, po raz pierwszy, zaangażowaliśmy się w Wielką Zbiórkę Książek 2020 zorganizowaną przez Fundację ZACZYTANI.ORG. Pomimo pandemii i utrudnień z tym związanych spisaliście się jak zawsze na medal - zaledwie w ciągu tygodnia udało się Wam zebrać 123 książki, zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dla dorosłych.Zebrane książki - dzięki zaangażowaniu wolontariuszy w siedmiu miastach - są sortowane i porządkowane w księgozbiory dedykowane poszczególnym instytucjom i placówkom. Paczki z książkami trafiają do szpitali, domów dziecka, domów seniora, zakładów karnych, świetlic środowiskowych, centrów krwiodawstwa, domów samotnej matki.Książki, których stan techniczny nie pozwala na przekazanie placówkom, trafiają na akcje bookcrossingowe.
DZIĘKUJEMY ZA WASZE ZAANGAŻOWANIE I DOBRE SERCE
Świąteczne kartki
Moi Drodzy!
Mamy nadzieję, że świąteczny nastrój już zagościł w Waszych domach i sercach:)!!! Zachęcamy wszystkich do wykonania świątecznej kartki z pięknymi życzeniami. Trafią one do małych pacjentów wraz z zebranymi przez Was Fajniakami. 30 maskotek i 8 książek czeka na towarzystwo stworzonych przez Was kartek i 18.12 wyruszy w drogę do odbiorców tak, aby zdążyć wywołać uśmiech na twarzy i radość w sercu w okresie świątecznym.Kartki można zostawiać w szkole w oznaczonym koszu do czwartku 17.12SERDECZNIE DZIĘKUJEMY :)
Andrzejki w zerówce Anna Witkowska, Elżbieta Dubaj
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejki w zerówce Anna Witkowska.
54
Projekt czytelniczy - listopad
W listopadzie w ramach szkolnego projektu czytelniczego uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wcielili się w role bohaterów wiersza Katarzyny Pogwizd pt. “O skrzacie, którego leśne zwierzątka życzliwości uczyły”. Oliwier Szargorodzki był narratorem, w rolę Niedźwiedzia wcieliła się Julia Anioł, Ptaszkiem została Lena Motyka, Panią Borsuk – Karolina Orłowska, Skrzata odegrała pani pedagog Małgorzata Dziki. Bajka została zaprezentowana młodszym koleżankom i kolegom z klas 0-III, po której uczniowie dyskutowali i tworzyli ilustaracje.
Następnym naszym zadaniem było skonstruowanie kartki na Dzień Życzliwości, którą przesłaliśmy do podmiotów współpracujących ze szkołą.
Dodatkowo uczniowie kształtowali umiejętności literackie w ramach Szkolnego Konkursu "Życzliwy Wiersz”, którego laureatami zostali następujący uczniowie:
I miejsce – Marcelina Maciejska kl. 7
II miejsce – Emilia Krzemińska kl. 7
III miejsce – Natalia Rogozińska kl. 7
Wyróżnienie - Stefania Ambozik Hatschka kl. 5
WIERSZ MARCELINY MACIEJSKIEJ:
Życzliwość Czym jest życzliwość - to dobre pytanie,
Postaram się znaleźć odpowiedź na nie
Życzliwość to uśmiech i ciepłe spojrzenie,
w strapieniach i chwilach smutku to pocieszenie
Życzliwość to jeden z języków miłości,
to życie w prawdzie i szczerośći
Życzliwość to odrobina uprzejmości względem drugiego,
kiedy życzysz mu dnia dobrego
Życzliwość wielkie serce ma ,
więc dziel się nią z innymi każdego dnia,
bo Człowiek życzliwy jest bardziej szczęśliwy.
SZKOLNY PROJEKT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO
“Kto czyta książki, żyje podwójnie” - Umberto Eco
WSTĘP:
Szkolny projekt promujący czytelnictwo to działania z zakresu edukacji czytelniczej skierowany w roku szkolnym 2020/2021 do uczniów klas 0-VIII Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące. Trwa od listopada 2020r. do maja 2021r.
Czytanie książek rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę, inspiruje do nowych pomysłów, powoduje powstawanie nowych połączeń w mózgu, redukuje stres, poprawia pisanie, pamięć, skupienie i koncentrację, zwiększa zasób słownictwa i zdolności analityczne, pomaga rozumieć świat i ludzi, kształtuje osobowość, uspokaja.
W Polsce systematycznie maleje liczba aktywnych czytelników. Fakt, że dzieci mało czytają, przekłada się na ubożenie słownictwa uczniów, nieumiejętność wyrażania własnych myśli i sądów, dlatego istotne jest zachęcanie do czytania i wypracowywanie nawyków czytelniczych.
CEL GŁÓWNY: PROMOWANIE LITERATURY, CZYTELNICTWA I POSŁUGIWANIA SIĘ JĘZYKIEM
OJCZYSTYM WŚRÓD UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. NOBLISTÓW
POLSKICH W BRZEZIEJ ŁĄCE,
CELE SZCZEGÓŁOWE:
Upowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej.
Kształcenie umiejętności czytania jako czynności oraz jako umiejętności rozumienia, wykorzystywania i przetwarzania tekstów w sposób umożliwiający zdobywanie wiedzy, rozwój emocjonalny, intelektualny i moralny oraz propagujący uczestnictwo w życiu rodziny i społeczeństwa.
Kształcenie umiejętności posługiwania się językiem polskim, w tym dbałość o wzbogacanie zasobu słownictwa.
Uwrażliwianie na potrzebę kontaktu z literaturą i sztuką w codziennym życiu.
Zdobycie świadomości języka jako wartościowego i wielofunkcyjnego narzędzia komunikacji.
Kształcenie hierarchii wartości, wrażliwości, wyobraźni, gustu estetycznego, poczucia własnej tożsamości i postawy patriotycznej.
Popularyzacja różnych gatunków literackich.
Integracja środowiska szkolnego i lokalnego w warunkach nauczania stacjonarnego i nauczania zdalnego.
ZADANIA DO REALIZACJI W I SEMESTRZE:
Życzliwy Listopad
1. Oglądanie filmu z bajką o życzliwości nagranych przez Samorząd Uczniowski. Dyskusja na ww. temat na podstawie doświadczeń czytelniczych dzieci.
2. Konkurs na Życzliwy Wiersz. Ogłoszenie wyników. Wręczenie dyplomów i nagród.
3. Wykonanie kartki z życzeniami na Dzień Życzliwości przez SU dla podmiotów współpracujących ze szkołą.
Grudzień - miesiącem święta naszej szkoły
1.Święto Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące:
- W klasach 6-8 konkurs na prezentację multimedialną o wybranym nobliście polskim.
- Dla uczniów klas 3,4,5 konkurs na plakat przedstawiający wykonany przez ucznia portret wybranego noblisty z wypisanymi 3 wybranymi informacjami o nim.
- Dla uczniów klas 0-2 konkurs na portret polskiego noblisty, format A4.
- Film na Święto Szkoły.
2. “Zimą ogrzewamy się słowem” - czytamy książki o tematyce Świąt Bożego Narodzenia lub zimowej,
3. Przygotowanie zestawu książek o tematyce Świąt Bożego Narodzenia lub zimowej.
4. Konkurs na zimową rymowankę w klasach 0-3.
Styczeń - z książkami bądź za pan brat
1. „Jestem bohaterem książki” - konkurs na przebranie za dowolnego bohatera wybranej i przeczytanej książki – wystawa zdjęć.
PROJEKTY CZYTELNICZE PROWADZONE DLA WYBRANYCH ODDZIAŁÓW KLASOWYCH:
“Mała książka, wielki człowiek”
“Czytam sobie. Pierwsza klasa”
“1000 powodów, by czytać”
Trening czytelniczy kl 0-I-II (15 minut dziennie)
Koordynatorzy projektu:
mgr Joanna Haliżak
mgr Małgorzata Dziki
Nauczyciele współtworzący projekt:
mgr Elżbieta Zborowska
mgr Małgorzata Gizeweter
mgr Agata Fijałkowska
mgr Anna Witkowska
mgr Małgorzata Marcinkiewicz
mgr Kazimiera Haba
Zadanie uczniów z biologii
Uczniowie klasy 5 poznali cztery rodzaje komórek (zwierzęcą, roślinną, bakteryjną i grzybową) i wykonali przepiękne modele. Aż miło popatrzeć. Gratulujemy!!!
8
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie