• „Zaproś mnie na swoją lekcję”

• W dniu 11 lutego klasa 5a uczestniczyła w zajęciach z panią Izabelą Baran-Lewandowską wraz z jej synem w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Syn Pani Izabeli-Mieszko prowadzi kanał naukowy na YT https://www.youtube.com/watch?v=1S0jpIUZxQg .Pani Izabela Baran-Lewandowska jest dr nauk farmaceutycznych i mgr inż. więc czuwa nad merytorycznym kształtem eksperymentów. W ramach zajęć uczniowie mogli przeprowadzić samodzielnie trzy ciekawe eksperymenty : CZARY MARY, WULKAN, JAK NADMUCHAĆ BALON? .Mieli okazję uczyć się stawiania hipotez oraz wyciągania wniosków. Lekcja rozbudziła w nas ciekawość poznawczą.

• Skrzynka walentynkowa

• W naszej szkole pojawiła się SKRZYNKA WALENTYNKOWA . Już powoli się zapełnia! Zapraszamy do wrzucania kartek walentynkowych dla swoich sympatii

• Koło przyrodnicze

• Zdążyliśmy przed odwilżą😊

Mówi się, że nie ma dwóch takich samych płatków śniegu. I to prawda, bo każdy jedyny niepowtarzalny płatek powstaje w odrobinę  innych warunkach. Kryształki śniegu mogą mieć postać  słupków, pręcików, blaszek, krupy śnieżnej (taka kasza śniegowa:) ale najbardziej znane u nas są gwiazdki. Gwiazdki są sześcioramienne i mogą łączyć się w duże płatki. To właśnie taki gwiazdkowy  śnieg daje się dobrze lepić, co udowodnili na zajęciach kółka przyrodniczego uczniowie klas 3a i 1a tworząc różne formy. Pozdrawiamy zimowo!

• Inspirujące szkolenie z Wakelet

• Kolejne spotkanie w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” poprowadziła dla nas Ambasador aplikacji Wakelet. Pani Arleta Kwaśniewska wprowadziła uczniów klasy 7b w tajniki tworzenia kolekcji z zasobów cyfrowych. Zafascynowani możliwościami jakie daje to narzędzie TIK w nauce zdalnej, jego uniwersalnością i intuicyjnością wkrótce startujemy na Wakelet z projektami językowymi.

Organizator spotkania: M. Hyża

• Zakończenie projektu Rodzina Polonijna

• Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice i Przyjaciele!

Niezwykła przygoda z Polską Szkołą w Galway im. Wisławy Szymborskiej z Irlandii dobiegła końca. Wraz  z nią zakończył się również Projekt Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Razem dla Edukacji współfinansowany przez MEN, w ramach konkursu Rodzina Polonijna. Kłaniamy się nisko i dziękujemy za współpracę.

W szczególności uczniom klasy 8a, koordynatorowi pani Katarzynie Dopart-Górowskiej oraz nauczycielom pracującym z uczniami obu szkół: pani Elżbiecie Zborowskiej, pani Małgorzacie Gizeweter oraz pani Małgorzacie Marcinkiewicz. Wspólnie udało się nam dokonać wspaniałych rzeczy! Zwiedziliśmy Irlandię, uczestniczyliśmy w warsztatach dziennikarskich, poznaliśmy wyjątkowych ludzi      i nawiązaliśmy prawdziwe przyjaźnie. I chociaż światowa pandemia uniemożliwiła nam ugoszczenie kolegów i koleżanek z Irlandii w Brzeziej Łące, to sprawiła, że rozwinęliśmy swoją kreatywność w zakresie wspólnego działania i komunikowania - w ten sposób narodziła się na przykład blogosfera_MN czy międzynarodowe challenge, które - nie ukrywamy – momentami bardzo nas zaskakiwały. Wszystko po to, by promować twórczość wyjątkowych poetów – Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Współpraca obu szkół doprowadziła także do powstania pamiątkowych kart o noblistach oraz niezwykłej książeczki ilustrującej wszelkie nasze poczynania – koniecznie musicie po nią sięgnąć w wolnej chwili.

Uczestnictwo w projekcie pozwoliło nam również wzbogacić biblioteczne zbiory o leksykony przybliżające postacie polskich laureatów Nagrody Nobla i zakupić profesjonalny sprzęt fotograficzny.  Jesteśmy przekonani, że choć formalnie pewien etap został zamknięty, to drzwi do relacji, które nawiązaliśmy, nadal pozostają otwarte. Zatem - nie żegnamy się, mówimy: ,,do zobaczenia!’’.

• WOŚP

• Przyjaciele, zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Dołączyliśmy zatem do Tych, którzy mają wielkie serca i staliśmy się Tymi, którzy dorzucili swe monety do zakupu specjalistycznych urządzeń niewątpliwie wspierających bytowanie małych pacjentów na oddziałach laryngologicznych

To był niezwykly finał z głową i za to Wam dziekujęmy

• Spotkanie on-line z uczniami z Gruzji

• W ramach zajęć koła języka angielskiego nasi ósmoklasiści połączyli się przez platformę MS Teams z uczniami ze szkoły w Gruzji. Spotkanie odbyło się w ramach nauczycielskiego projektu „Meet my class - Virtual English Teachers”. Głównym celem zajęć było zaprezentowanie swoich krajów i tradycji świątecznych w języku angielskim.  Aby sprawdzić ile zapamiętaliśmy z tej międzynarodowej lekcji, wspólnie rozwiązywaliśmy świąteczny quiz. Czekamy na kolejne międzynarodowe spotkania.

• Lekcje techniki

• Zapraszamy do obejrzenia prac wytwórczych uczniów klasy piątej, wykonanych w ramach lekcji techniki. Na zdjęciach widnieją szkatułki wykonane z elementów drewnianych połączone klejem.

• Dzień Babci i Dziadka

• W Dniu Babci, wszystkim babciom i prababciom życzymy zdrowia, zdrowia, zdrowia, 200 lat oraz pociechy ze wspaniałych wnuczek, wnuków, prawnuczek i prawnuków.

• Zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka w Bierutowie

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka w Bierutowie.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w zbiórkę rzeczy potrzebnych dla Domu Dziecka w Bierutowie. Dziękuję za wrażliwość, chęć niesienia pomocy i zaangażowanie. Udało się zgromadzić sporą ilość artykułów szkolnych, spożywczych, środków czystości, gier, zabawek, a także innych bardzo cennych rzeczy.  Wasze serca są wielkie.  19 grudnia dzieci otrzymały wszystko co udało nam się wspólnie zebrać.         M. Kieruzel