Biegamy dla kobiet
Dzień Kobiet w 0b A.Witkowska
Nowa galeria Dzień Kobiet w 0b A.Witkowska została dodana do albumu fotograficznego
10
Dzień Kobiet
Akcja charytatywna
Dzień Kobiet
Zachowania prozdrowotne
Wybrane ulotki o zdrowym trybie życia dla nastolatków - prace klas VIII a i b.
5
Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022
„Zaproś mnie na swoją lekcję”
W dniu 11 lutego klasa 5a uczestniczyła w zajęciach z panią Izabelą Baran-Lewandowską wraz z jej synem w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Syn Pani Izabeli-Mieszko prowadzi kanał naukowy na YT https://www.youtube.com/watch?v=1S0jpIUZxQg .Pani Izabela Baran-Lewandowska jest dr nauk farmaceutycznych i mgr inż. więc czuwa nad merytorycznym kształtem eksperymentów. W ramach zajęć uczniowie mogli przeprowadzić samodzielnie trzy ciekawe eksperymenty : CZARY MARY, WULKAN, JAK NADMUCHAĆ BALON? .Mieli okazję uczyć się stawiania hipotez oraz wyciągania wniosków. Lekcja rozbudziła w nas ciekawość poznawczą.
GAZETKA SZKOLNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Skrzynka walentynkowa
W naszej szkole pojawiła się SKRZYNKA WALENTYNKOWA . Już powoli się zapełnia! Zapraszamy do wrzucania kartek walentynkowych dla swoich sympatii
Koło przyrodnicze
Zdążyliśmy przed odwilżą😊
Mówi się, że nie ma dwóch takich samych płatków śniegu. I to prawda, bo każdy jedyny niepowtarzalny płatek powstaje w odrobinę innych warunkach. Kryształki śniegu mogą mieć postać słupków, pręcików, blaszek, krupy śnieżnej (taka kasza śniegowa:) ale najbardziej znane u nas są gwiazdki. Gwiazdki są sześcioramienne i mogą łączyć się w duże płatki. To właśnie taki gwiazdkowy śnieg daje się dobrze lepić, co udowodnili na zajęciach kółka przyrodniczego uczniowie klas 3a i 1a tworząc różne formy. Pozdrawiamy zimowo!
9
Inspirujące szkolenie z Wakelet
Kolejne spotkanie w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” poprowadziła dla nas Ambasador aplikacji Wakelet. Pani Arleta Kwaśniewska wprowadziła uczniów klasy 7b w tajniki tworzenia kolekcji z zasobów cyfrowych. Zafascynowani możliwościami jakie daje to narzędzie TIK w nauce zdalnej, jego uniwersalnością i intuicyjnością wkrótce startujemy na Wakelet z projektami językowymi.
Organizator spotkania: M. Hyża
Zakończenie projektu Rodzina Polonijna
Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice i Przyjaciele!
Niezwykła przygoda z Polską Szkołą w Galway im. Wisławy Szymborskiej z Irlandii dobiegła końca. Wraz z nią zakończył się również Projekt Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Razem dla Edukacji współfinansowany przez MEN, w ramach konkursu Rodzina Polonijna. Kłaniamy się nisko i dziękujemy za współpracę.
W szczególności uczniom klasy 8a, koordynatorowi pani Katarzynie Dopart-Górowskiej oraz nauczycielom pracującym z uczniami obu szkół: pani Elżbiecie Zborowskiej, pani Małgorzacie Gizeweter oraz pani Małgorzacie Marcinkiewicz. Wspólnie udało się nam dokonać wspaniałych rzeczy! Zwiedziliśmy Irlandię, uczestniczyliśmy w warsztatach dziennikarskich, poznaliśmy wyjątkowych ludzi i nawiązaliśmy prawdziwe przyjaźnie. I chociaż światowa pandemia uniemożliwiła nam ugoszczenie kolegów i koleżanek z Irlandii w Brzeziej Łące, to sprawiła, że rozwinęliśmy swoją kreatywność w zakresie wspólnego działania i komunikowania - w ten sposób narodziła się na przykład blogosfera_MN czy międzynarodowe challenge, które - nie ukrywamy – momentami bardzo nas zaskakiwały. Wszystko po to, by promować twórczość wyjątkowych poetów – Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Współpraca obu szkół doprowadziła także do powstania pamiątkowych kart o noblistach oraz niezwykłej książeczki ilustrującej wszelkie nasze poczynania – koniecznie musicie po nią sięgnąć w wolnej chwili.
Uczestnictwo w projekcie pozwoliło nam również wzbogacić biblioteczne zbiory o leksykony przybliżające postacie polskich laureatów Nagrody Nobla i zakupić profesjonalny sprzęt fotograficzny. Jesteśmy przekonani, że choć formalnie pewien etap został zamknięty, to drzwi do relacji, które nawiązaliśmy, nadal pozostają otwarte. Zatem - nie żegnamy się, mówimy: ,,do zobaczenia!’’.
Walentynki
WOŚP
Przyjaciele, zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Dołączyliśmy zatem do Tych, którzy mają wielkie serca i staliśmy się Tymi, którzy dorzucili swe monety do zakupu specjalistycznych urządzeń niewątpliwie wspierających bytowanie małych pacjentów na oddziałach laryngologicznych
To był niezwykly finał z głową i za to Wam dziekujęmy
1
Skarbonka
Spotkanie on-line z uczniami z Gruzji
W ramach zajęć koła języka angielskiego nasi ósmoklasiści połączyli się przez platformę MS Teams z uczniami ze szkoły w Gruzji. Spotkanie odbyło się w ramach nauczycielskiego projektu „Meet my class - Virtual English Teachers”. Głównym celem zajęć było zaprezentowanie swoich krajów i tradycji świątecznych w języku angielskim. Aby sprawdzić ile zapamiętaliśmy z tej międzynarodowej lekcji, wspólnie rozwiązywaliśmy świąteczny quiz. Czekamy na kolejne międzynarodowe spotkania.
2
Karnawałowy Dzień Przebierańców
Projekt czytelniczy
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice, Zapraszamy do śledzenia profilu szkolnego projektu czytelniczego na facebook
https://www.facebook.com/Szkolny-projekt-czytelniczy-SP-Brzezia-%C5%81%C4%85ka-104722574860977
Koordynatorzy szkolnego projektu czytelniczego
Lekcje techniki
- 11
Zapraszamy do obejrzenia prac wytwórczych uczniów klasy piątej, wykonanych w ramach lekcji techniki. Na zdjęciach widnieją szkatułki wykonane z elementów drewnianych połączone klejem.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie